PROF.DR.ASAF VAROL -Elazığ Haberkent Gazetesi-2015.03.17
'Elazığ Kalemleri' İsimli kitabın şümulünü zorlayacak çaplı bir "Elazığ Kalemi" ile kıvanç duyarak sayfalarını donatmaya devam ediyor. Bu 'kalem' imiz; bir ilim ve bilim adamı olan yazarProf.Dr.Asaf Varol.

Bu kitap; Elazığ'lı, yazılı eseri bulunan müelliflerin kısa tanıtımına matuf olup; yazarlarımızın hayat öykülerini her ne kadar özetlesek de; bazı yazarlarımızın tanıtımını, hayat yoğunluklarına orantılı olarak, birkaç sayfadan daha az kısaltma olanağı bulamıyoruz, işte bu kalemlerden biri de Asaf Varol.
YAZILIM SEKTÖRÜ STRATEJİSİNİN ODAĞINDAKİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ -22.11.2014
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (BSTB) Çalışma Grupları Yönetmeliğine dayanılarak Yazılım Sektörü Çalışma Grubu oluşturuldu. Bu çalışma grubu içerisinde Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kamu İhale Kurumu, KOSGEB, Türk Standartları Enstitüsü, TÜBİTAK, Türkiye İstatistik Kurumu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, YASAD Yazılım Sanayicileri Derneği, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Bilgi Güvenliği Derneği; İstanbul, Yıldız Teknik, Bilkent, Orta Doğu Teknik, Boğaziçi ve Gazi Üniversiteleri yer almaktadır.
İLDEK Başkanlığına Asaf Varol Seçildi
İletişim Fakülteleri Dekanları Yürütme Kurulu’nda Türkiye’deki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki ve Kırgızistan’daki (Türkiye-Manas) üniversitelerinin İletişim Fakülteleri Dekanları yılda en az bir kez bir araya gelerek toplantılar yapılarak ve iletişim fakültelerinin her türlü sorunlarının görüşülerek çözüm önerileri geliştiriliyor...
|www.doguekspres.com
YEREL GAZETELER VE TEKNOLOJİ
Yerel gazeteler ait oldukları yörenin gözü kulağıdır. Bir ildeki yerel gazetelerin çeşitliliği ve çokluğu, o ilin okumaya verdiği önemin bir göstergesidir. Sadece gazete çıkartmış olmak veya bir kimlik kazanmak için yola çıkanlar olduğu gibi, belirli bir siyasi görüşü dayatmak amacıyla da basılan yerel gazeteler mevcuttur.
Rektör Vekili Prof. Dr. Asaf VAROL ile Röportaj
Siirt’in çehresini "Siirt Üniversitesi" değiştirecek
Röportaj: Hüseyin GÜLERYÜZ / Siirtliler.Net Öncelikle Siirt üniversitesi Rektör vekili olarak bu yeni görevinizde size başarılar diliyoruz.. Hocam Asaf VAROL kimdir bize kısaca bahseder misiniz?
|www.siirtliler.net
Uçaksavar Projesi
Sıcak savaşların yaşandığı bölgelerin hava saldırılarından korunması için belli bir hava sahası tüm dünya ülkelerine bildirilerek uçuşa yasaklanır. Bu sahanın içinde uçuş yapan uçakların alan ihlalinden dolayı düşürülmesinde kullanılan makinalardan biri de uçaksavarlardır.
Gül: Üniversite Siirt'in kaderini değiştirecek
Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu, Siirt Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Mervan Gül ve Siirt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Asaf Varol'dan oluşan heyet YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan'ı makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Rektör vekili veda mesajı yayınladı
Rektörlüğe asaleten atanmasına kesin gözüyle bakılan Asaf Varol’un listeye dahi girememesi vatandaşlar arasında şaşkınlığa sebep oldu. Listeler netleştikten sonra yaklaşık bir yıldan beri Rektör Vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Asaf Varol bir mesaj yayınlayarak, çalışma arkadaşlarına ve Siirtlilere veda etti.
Doğu'da öğrenciler robot üretiyor
Bilişim'98 Fuarı, Türkiye'de sessiz sedasız yürüyen bazı ilginç projeleri de gözler önüne seriyor. Fuarda en çok dikkati çeken olaylardan biri de Elazığ'daki Fırat Üniversitesi'nde öğrencilerin robot üretimi yapmaları oldu. Bu çalışmaları Bilişim'98'de Prof. Asaf Varol tanıttı. Fırat Üniversitesi öğrencileri kendi robotlarını kendileri üretiyor. Öğrenciler Robitik dersinde birbirinden ilginç projelere imza atıyor...